Ogłoszenia parafialne

17.09.2023 r. XXIV Niedziela Zwykła


1. Rozpoczęliśmy wczoraj Mszą świętą "Misje parafialne". Witam serdecznie
o. Bogdana, który poprowadzi nas przez ten święty czas. Program będziemy podawać każdego dnia.

         Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu.

 

2. Władze miasta Otwocka zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe pod tytułem "Ulmowie w Otwocku". Podczas spotkania przybliżona zostanie historia niezwykłej rodziny Wiktorii i Józefa Ulmów. Spotkanie to będzie dzisiaj w Parku Miejskim od godz. 16.00.

 

3. Jak zauważyliście w tym tygodniu zamontowany został cały system do wyświetlania tekstów liturgicznych wraz z oprogramowaniem i potrzebnymi licencjami. Koszt całego systemu to 24.500 PLN. Dlatego zwracam się do Was o pomoc finansową abyśmy mogli zapłacić za to wszystko. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ten cel a także na wszelkie wydatki związane z uroczystością poświecenia kościoła, których również nie brakuje. Bardzo dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.

 

4. W związku z organizowanym w dniu 30 września br. "Piknikiem Rodzinnym" zwracamy się z prośbą o upieczenie ciast i ich dostarczenie do Domu Parafialnego w dniu 29 września tj. w piątek w godzinach 16.00 do 18.00 lub w sobotę od 8.00 do 10.00. Jak już wspominaliśmy będzie organizowana "Kawiarenka" i ciasta te będą wówczas rozprowadzane odpłatnie w ramach pikniku po zakończonych uroczystościach w świątyni. Jednocześnie prosimy, aby ciasta były dostarczane w blaszkach, które będą przez Państwa podpisane, to ułatwi zwrot blaszek.

         Przypomnę jeszcze, że cały czas można przynosić fanty na loterię.

 

5. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej, tygodników: Idziemy i Gościa Niedzielnego. W Tygodniku Idziemy polecam artykuł "Epoka rodziny" - beatyfikacja rodziny Ulmów w Markowej była wyjątkowym i historycznym wydarzeniem. Nadeszła epoka rodziny, podkreślano wielokrotnie. Uroczystość relacjonuje Irena Świerdzewska.