Ogłoszenia parafialne

26.09.2021 r. XXVI Niedziela Zwykła


1. Przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą oraz ostatnią miesiąca września. Msza św. o godz. 12.00 sprawowana będzie w intencji wszystkich ofiarodawców.

 

2. W piątek przypada pierwszy dzień października. Nabożeństwa Różańcowe będą codziennie o godz. 17.15. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy, w sposób szczególny dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię św. i które rozpoczynają przygotowanie. Podobnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

 

3. Z racji I piątku odwiedziny chorych od godz. 9.00, spowiedź od 17.00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

4. Odnowa w Duchu Świętym przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego - Otwock-Ługi zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne, które rozpoczną się 27 września o godz. 19.00 w kościele parafialnym.

 

5. W kancelarii parafialnej oraz w zakrystii można składać wypominki roczne oraz listopadowe. Wypominki w naszej wspólnocie czytane są przez cały rok, w każdą niedzielę przed Mszą Św. o godzinie 9.00 i 10.30, a listopadowe przez cały miesiąc przed Mszą Świętą wieczorną. Obok czasopism położone są kartki na których wpisujemy wypominanych.

 

6 . Zachęcam do nabycia prasy katolickiej, tygodników: Idziemy i Gościa Niedzielnego. W tygodniku Idziemy polecam artykuł "Religia i kultura" - czym jest kultura i religia, jakie są między nimi wzajemne związki, i jaki model kultury sprzyja człowiekowi w dążeniu do pełni własnej osobowości? - opowiada ks. Jan Sochoń.