PARAFIA POD WEZWANIEM BŁOGOSŁAWIONEGO IGNACEGO KŁOPOTOWSKIEGO
Otwock

Ogłoszenia parafialne

19.08.2018r. XX Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą.

 

2. W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej.

 

3.W niedzielę 26 sierpnia br. w Gliniance odbędą się Dożynki      Diecezjalno-Gminne na które w imieniu  organizatorów serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje dostępne na plakacie.

 

4. Jak co roku organizujemy  pielgrzymkę do Loretto. Wyjazd odbędzie się w dniu 9 września w niedzielę o godz. 10.30. Koszt wyjazdu 30 PLN. Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się w kancelarii.

 

 

5. Ruch Szensztacki zaprasza młodzież na doroczny Festiwal Młodzieży w Świdrze i Józefowie. Spotkanie to odbędzie się przy ulicy Czecha 9/11 w Otwocku. Szczegóły na plakacie.

 

6. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje a także naszym gościom życzę dobrego wypoczynku. Jednocześnie przypominam o obowiązku modlitwy oraz niedzielnej Eucharystii.

 

7. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej, tygodników: Idziemy i Gościa Niedzielnego.

 

 

 





12.08.2018r. XIX Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą.

 

2. W najbliższy wtorek, 14 sierpnia będziemy przeżywać w naszej parafii Dzień Modlitwy w ramach Dzieła Modlitwy DWP jako wyraz troski o duchowe owoce czasu Nawiedzenia Matki Bożej w Kopi Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Będzie to czas szczególnej modlitwy całej wspólnoty parafialnej realizowanej jako okazja do zawierzenia Bogu intencji osobistych, rodzinnych, parafialnych, ale także wpisanych w całą diecezję i Kościół powszechny. Szczegółowy program Dnia Modlitwy jest dostępny na plakacie i na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w tym szczególnym dniu.

 

3. W środę, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki diecezji warszawsko-praskiej. Msze Święte jak w niedzielę czyli o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W czasie każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo ziół, kwiatów i zbóż. Przed każdą Mszą Świętą będzie można nabyć bukiety do błogosławieństwa, które wykonają Panie z Kół Różańcowych. Ofiary składane przy zakupie bukietów będą cegiełkami przeznaczonymi na budowę naszej świątyni.

 

4. Obchodzić będziemy także 98 rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920r. zwanej "Cudem nad Wisłą". Upamiętnia ją tryptyk ku czci MB Zwycięskiej, znajdujący sie w konkatedrze na Kamionku. Główne uroczystości rocznicowe celebrowane będą
w Konkatedrze a potem na cmentarzach w Ossowie i Radzyminie.

 

5. Trwa czas wakacji i urlopów. Wszystkim wyjeżdżającym a także naszym gościom życzę dobrego wypoczynku. Jednocześnie przypominam o obowiązku modlitwy oraz niedzielnej Eucharystii.

 

6. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej, tygodników: Idziemy i Gościa Niedzielnego.

 





29.07.2018 r. XVII Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą oraz ostatnią miesiąca lipca. Dziękuję wszystkim, którzy swoimi ofiarami, modlitwą i cierpieniem wspierają dzieło budowy naszej świątyni parafialnej.

 

2. Najbliższy piątek jest pierwszym miesiąca sierpnia. Spowiedź od godz. 17.00 natomiast o 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W tym tygodniu przypada także I sobota miesiąca. Spotkanie Kół Różańcowych o godz. 16.45, Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o 18.00.

 

3. Odpowiadając na wezwanie Biskupów Polski zachęcamy wszystkich, aby uczynili wszystko, przez modlitwę, przykład życia i oddziaływanie apostolskie, by cały miesiąc sierpień był miesiącem trzeźwości w naszej Ojczyźnie, parafii i rodzinach.

 

4. Trwa czas wakacji i urlopów. Wszystkim wyjeżdżającym a także naszym gościom życzę dobrego wypoczynku. Jednocześnie przypominam o obowiązku modlitwy oraz niedzielnej Eucharystii.

 

5. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej, tygodników: Idziemy i Gościa Niedzielnego.
W Tygodniku Idziemy polecam artykuł "W podróż? Z Bogiem! - co zrobić, kiedy w niedzielę na wakacjach nie ma w pobliżu kościoła? - wyjaśnia ks. prof. Piotr Tomasik w rozmowie z Moniką Odrobińską.





Intencje Mszy Świętych 30.07 - 05.08.2018 r.

Dzień

Godzina

Intencja Mszy Świętej

Poniedziałek

700

1. ++ Zofia Miśkurka w roczn. śm., Ludwik, Marian, Janina i Jerzy oraz zm. z rodz. Miśkurków

2. W int. Feliksy z okazji 82r. urodzin /dz-bł/ oraz o zdrowie

1800

+ Henryk Majewski /greg/

Wtorek

 

700

1800

1. + Teresa Skrzypkowska /greg/

2. ++ Stanisława, Stanisław i Czesław Spychała

Środa

700

+ Michał Wrzosek 1m-c po śm

1800

1. + Teresa Skrzypkowska /greg/

2. ++ Zygmunt i zm. z rodziny

Czwartek

700

+ Teresa Skrzypkowska /greg/

1800

1. W int. Gustawa z okazji imienin i jego rodziny /dz-bł/

2. + Barbara Wasiak 1m-c po śm. od rodziny i sąsiadów

Piątek

700

+ Janina Makulska 1m-c po śm. od ucz. pogrzebu

1800

+ Teresa Skrzypkowska /greg/

Sobota

700

1. W intencji nauczycieli, uczniów i pracowników katolickiej szkoły w Falenicy /dz-bł/

2. + Krystyna Górska 1 m-c po śm. od sąsiadów

1800

1. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi

2. + Teresa Skrzypkowska /greg/

Niedziela

730

++ Elżbieta, Edward i Wacław

900

Uwielbienie Boga Ojca jako Ojca całej ludzkości aby był więcej znany i miłowany

1030

++ Wanda 2r. śm., Wacław i Krzysztof Lataśkiewiczowie

1200

+ Teresa Skrzypkowska /greg/

1800

1. ++ Marian 38r. śm. i Janina Miśkurka

2. W int. Ewy i Mariusza Błażejczyk z okazji 20r. ślubu /dz-bł/

 





22.07. 2018 r. XVI Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą.

 

2. W środę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona motocyklistów, kierowców i podróżnych. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów będzie po Mszy św. wieczornej.

 

3. Trwa czas wakacji i urlopów. Wszystkim wyjeżdżającym a także naszym gościom życzę dobrego wypoczynku. Jednocześnie przypominam o obowiązku modlitwy oraz niedzielnej Eucharystii.

 

4. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej, tygodników: Idziemy i Gościa Niedzielnego.
W Tygodniku Idziemy polecam artykuł "Rozmawiajmy z Jezusem" - jak uratować cywilizację Zachodu, która samobójczo zbłądziła? - rozważa ks. prof. Jan Sochoń.