Liturgia Triduum Sacrum

 Wielki Tydzień to czas, w którym wspominamy ostatnie dni Jezusa na ziemi.


   Momentem kulminacyjnym roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Tiduum Paschalne Męki i  Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgi Kościoła- Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się w Niedzielą Zmartwychwstania.

Wielki Tydzień - to kolejna sznsa udziału w największej tajemnicy- dla kazdego z nas może to być najważniejszy tydzień w życiu.

Niech w ten święty czas Wielkiego Tygodnia modlitwa i zaduma nad męka Chrystusa wypełniają nasze serca i myśli i będą dla  nas ważniejsze od przedświątecznych porządkółw, zakupów i  trosk dnia codziennego.

LITURGIA TRIDUUM SACRUM

WIELKI CZWARTEK -

Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00

                Adoracja Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00.

                                  WIELKI PIĄTEK

    Droga Krzyżowa o godz. 17.00, następnie o godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ścisły oraz zachowanie abstynencji. Ofiary złożone z okazji Adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

W tym dniu rozpoczynamy także nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.  Adoracja do 21.00.

                                  WIELKA SOBOTA

        Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00.

Proszę zabrać ze sobą świece, ponieważ będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Zachęcam do adoracji indywidualnej przy grobie Jezusa, w ciągu dnia.


Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy Procesją Rezurekcyjną o godz. 6.00 a następnie Mszą Świętą. Kolejne Msze św. będą o 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00.