LITURGIA TRIDUUM SACRUM

    Rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. To czas , w którym wspominamy ostatnie dni Jezusa na ziemi.

  Momentem kulminacyjnym roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Tiduum Paschalne Męki i  Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgi Kościoła- Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się w Niedzielą Zmartwychwstania.

Wielki Tydzień - to kolejna sznsa udziału w największej tajemnicy- dla kazdego z nas może to być najważniejszy tydzień w życiu.

Niech w ten święty czas Wielkiego Tygodnia modlitwa i zaduma nad męka Chrystusa wypełniają nasze serca i myśli i będą dla  nas ważniejsze od przedświątecznych porządkółw, zakupów i  trosk dnia codziennego.WIELKI CZWARTEK - Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00

Adoracja indywidualna będzie do 21.00

/nie więcej niż 18 osób/

WIELKI PIĄTEK - Droga Krzyżowa o godz. 17.15, następnie o godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ścisły oraz zachowanie abstynencji. Zachęcam do duchowej indywidualnej adoracji Krzyża (ucałuj Krzyż który nosisz na piersi bądź który znajduje się w twoim domu).

W tym dniu rozpoczynamy także nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.

  Adoracja indywidualna przy Grobie Pana Jezusa do 21.00 /nie więcej niż 18 osób/

 

WIELKA SOBOTA - Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00.

Zachęcam do adoracji indywidualnej przy grobie Jezusa, w ciągu dnia, jednak w świątyni nie może być więcej niż 18 osób!!!!

Całą liturgię Wielkiego Tygodnia z naszej parafii będziemy transmitować na profilu parafii na fb a tenże można również znaleźć przez stronę parafii.