PARAFIA POD WEZWANIEM BŁOGOSŁAWIONEGO IGNACEGO KŁOPOTOWSKIEGO
Otwock

 • Nabożeństwo Różańcowe
 • POLSKA POD KRZYŻEM
 • Podziękowania
 • Pomoc dla Kamila
 • Nabożeństwo Czerwcowe
 • Nabożeństwo Majowe
 • Życzenia Wielkanocne
 • Wielki Tydzień- Liturgia Triduum Sacrum
 • Rekolekcje wielkopostne 2019 r.
 • Uroczysta Msza św. poświęcona pamięci Pani Aleksandry Piłsudskiej
 • Nasz nowy Chór Silva Cantorum
 • Środa Popielcowa
 • Nabożeństwa Wielkopostne
 • Inauguracja w Nowej Świątyni
 • Rekolekcje Adwentowe 2018 r.
 • Nabożeństwo Różańcowe
 • Program Dnia Modlitwy 14.08.2018 r.
 • Nabożeństwo Czerwcowe
 • Nabożeństwo Majowe
 • Życzenia Wielkanocne
 • Uroczystości pogrzebowe Śp. ks. Aleksandra Juszczuka
 • Rekolekcje wielkopostne 2018 r.
 • Nabożeństwa Wielkopostne
 • REKOLEKCJE PRZED NAWIEDZENIEM OBRAZU MATKI BOŻEJ JASNOGÓRSKIEJ

Nabożeństwo Różańcowe

Nabożeństwo
2019-10-03


Rozpoczął się październik, miesiąc różańcowy.

Maryja w objawieniach często prosiła, abyśmy odmawiali różaniec.  Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego  rozważania tajemnic różańcowych i serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową w naszej wspólnocie  codziennie o godz. 17.15 .

POLSKA POD KRZYŻEM

OGŁOSZENIE PARAFIALNE
2019-09-11

 POLSKA POD KRZYŻEM

 

W ostatnim czasie w naszej Ojczyźnie bardzo narasta antykatolicki szał!

Dochodzi do fizycznych ataków na kapłanów, poświęcone miejsca są dewastowane a w przestrzeni publicznej dochodzi do bluźnierstw.

Co w tej sytuacji możemy zrobić? Odpowiedź jest prosta. Znakiem zwycięstwa jest Chrystusowy Krzyż! To u Jego stóp trzeba uklęknąć i gorąco się modlić. Także o to aby w trudnych chwilach nie zabrakło nam sił do mężnego wyznawania wiary.

Spotkajmy się razem u stóp Krzyża Chrystusowego na gorącej modlitwie również w naszej Parafii w najbliższą sobotę 14 września br. w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

POLSKA POD KRZYŻEM

w kościele bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego

 

Święto Podwyższenie Krzyża Świętego dnia 14.09.2019

 

17:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu – Różaniec

 

        18:00 Eucharystia

 

      18:45 Droga Krzyżowa, a po niej  adoracja Krzyża  w kościele

Podziękowania

OGŁOSZENIE PARAFIALNE
2019-07-13


Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, którzy swoimi ofiarami wsparli rehabilitację naszego ministranta, Kamila. 

Dzisiaj o godz. 12.00 będę celebrował Eucharystię w Waszej intencji.

                      Serdeczne Bóg zapłać !  


                                                         Ks. Piotr Mucha

Pomoc dla Kamila

OGŁOSZENIE PARAFIALNE
2019-06-29

 

 Większość z nas pamięta i zna Kamila, naszego ministranta, który od wielu lat posługiwał w naszej parafii. W Wielką Sobotę, Kamil biegnąc na Liturgię Wigilii Paschalnej uległ wypadkowi. Po długim pobycie w szpitalu obecnie potrzebuje rehabilitacji za którą trzeba zapłacić. Zwracam się do Was z prośbą o wsparcie finansowe dla Kamila, dlatego w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek, która zostanie w całości przekazana na leczenie naszego ministranta. 

Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

Nabożeństwo Czerwcowe

Nabożeństwo
2019-05-25

Czerwiec z Najświętszym Sercem Jezusowym


Czerwiec to miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Potrzebę tej czci przekazał sam Jezus francuskiej zakonnicy świętej Małgorzacie Marii Alacoque. Przyjmijmy to zaproszenie Jezusa i włączmy się we wspólne uwielbienie Bożego Serca. 
Serdecznie zapraszamy naszych parafian i gości na Nabożeństwo Czerwcowe, które będzie odprawiane w naszej wspólnocie codziennie o godz. 18:30.

 Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Nabożeństwo Majowe

Nabożeństwo
2019-05-01

Maj … miesiąc Maryi

 

Serdecznie zapraszamy naszych parafian i gości na Nabożeństwo Majowe, które będzie odprawiane w naszej wspólnocie codziennie o godz. 18:40. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 

Majowe ciekawostki

– Powstanie Litanii Loretańskiej datowane jest na wiek XII. Nabożeństwo majowe oficjalnie zostało zatwierdzone przez papieża Sykstusa V. Nazwa „Loretańska”, wywodzi się od włoskiej miejscowości Loretto, w której bardzo często modlono się tą litanią.

– Św. Filip Nereusz gromadził dzieci przy figurze Matki Bożej, zachęcał do modlitwy i  składania u jej stóp kwiatów. W ten sposób, zapoczątkował jakby majowe nabożeństwa w kapliczkach. Z czasem zwyczaj ten, bardzo szybko rozprzestrzenił się także w środowiskach dworskich.

– Kapliczkowe wizerunki Matki Bożej to najczęściej : Matka Boża Niepokalanie Poczęta, Różańcowa, Matka Boża Królowa Nieba i Ziemi z Dzieciątkiem na ręku. Niektóre kryją w sobie prawdziwe arcydzieła sztuki historycznej. W kapliczkach szafkowych zwykle wisi obrazek z wizerunkiem Matki Bożej lub stoi niewielka gipsowa figurka.

– W dawnych czasach kapliczki bieliło się wapnem, aby nadać im śnieżnobiałą biel. Do wapna dodawano też niebieskiej farby, która symbolizowała  poświęcenie obiektu tylko i wyłącznie Matce Bożej.

– Jedna z historycznych legend głosi, iż Bóg stworzył świat w maju, o czym świadczy chociażby piękno i blask tegoż miesiąca, który corocznie powraca, aby nam o tym przypomnieć.

– Przy niektórych maryjnych kapliczkach można dostrzec róże zwłaszcza czerwone, symbolizujące rajskie szczęście, maryjne piękno, urodę wdzięk ale przede wszystkim niezwykłą duszę i pełne miłości serce Matki Bożej.

– Celebrując majowe nabożeństwo wchodzimy w bogatą tradycję pobożności Maryjnej. Największy wkład w jego rozwój, miał pisarz jezuicki Karol Antoniewicz, autor wydanego w 1850 roku Wianeczka majowego zawierającego 17 pieśni maryjnych.

– 25 marca 1815 r. papież Pius VII nadał nabożeństwu majowemu ostateczną i całkowitą aprobatę kościelną. 1962 r. papież Jan XXIII ogłosił Maryję Królową Polski, jako główną opiekunkę naszego narodu.

 

 

Życzenia Wielkanocne

OGŁOSZENIE PARAFIALNE
2019-04-21

               Drodzy Parafianie


Wielkanoc to czas podążania za Chrystusem Zmartwychwstałym.

Niech blask Zmartwychwstania rozproszy wszelkie mroki, a chwalebnie zmartwychwstały Chrystus zagości w naszych sercach, wnosząc w nie wiarę, nadzieję i miłość.

Dzieląc się radością Wielkanocnego Poranka wraz z darem modlitwy przesyłam serdeczne życzenia na ten czas rozważania Paschalnego Misterium.

 

          Z radosnym Alleluja


ks. Kanonik Proboszcz Cezary Krawczyński

Wielki Tydzień- Liturgia Triduum Sacrum

OGŁOSZENIE PARAFIALNE
2019-04-13

BĄDŹ Z JEZUSEM W TE DNI!


 LITURGIA TRIDUUM SACRUM:

  

WIELKI CZWARTEK - Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

Adorację przy Ciemnicy od 20.00 do 21.00 poprowadzi grupa "Urzekające".

 WIELKI PIĄTEK - Droga Krzyżowa o godz. 17.15, następnie o godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ścisły oraz zachowanie abstynencji. Ofiary złożone z okazji adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

W tym dniu rozpoczynamy także nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.

Adorację od 20.00 do 21.00 poprowadzi grupa "12 Kroków dla chrześcijan. Wreszcie Żyć"

WIELKA SOBOTA - Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Zachęcam, aby zabrać ze sobą świece. Święcenie pokarmów będzie od godz. 8.00 do 16.00.

 

Rekolekcje wielkopostne 2019 r.

OGŁOSZENIE PARAFIALNE
2019-03-23
                   Znalezione obrazy dla zapytania wielki post

,,W czasie czterdziestu dni Wielkiego Postu warto zaplanować czas rekolekcji, czas zastanowienia się nad sobą i nad swoim życiem. Zatrzymać się na chwilę ,wyciszyć i zamyślić. Spotkać Boga i spotkać się sam na sam ze sobą. Trzeba wyjść na pustynię, bo tam jest cisza, spokój i milczenie. Wtedy można usłyszeć siebie.
A może właśnie tegoroczne nauki rekolekcyjne będą dla mnie swoistą pustynią, powrotem do źródeł?”


Program Rekolekcji 

31.03-03.04.2019 r.

Niedziela ( 31.03.2019 r.)

7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00 Msze Święte z naukami ogólnymi

17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

 

Poniedziałek, wtorek, środa (1-3.04.2019 r.)

7.00; 10.00; 18.00; 19.30 Msze Święte z naukami ogólnymi.

 

Spowiedź, z wyjątkiem niedzieli, każdego dnia od godz. 9.00 oraz 17.00.

 

Przez ten święty czas poprowadzi nas ks. Roman Majoch, kustosz Sanktuarium MB Okulickiej k. Tarnowa.   

Uroczysta Msza św. poświęcona pamięci Pani Aleksandry Piłsudskiej

Wydarzenia
2019-03-19
Dziś o godzinie 11.00 w naszej świątyni została odprawiona uroczysta Msza święta z udziałem pocztów sztandarowych otwierająca VIII nadzwyczajną Sesję Rady Miasta Otwocka poświęconą pamięci Pani Aleksandry Piłsudskiej - żonie Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz nadaniu Jej tytułu Honorowego Obywatela Miasta Otwocka. 

Nasz nowy Chór Silva Cantorum

Wydarzenia
2019-03-03

Dziś podczas Mszy św. o godzinie 10.30 i 12.00 wspaniałym występem zainicjował swoją działalność nasz  nowy Chór Silva Cantorum.

Chór Silva Cantorum powstał w październiku 2017 r., przy parafii w Śródborowie, aktualnie, od września 2018 r., chór działa przy parafii Bł. Ks. Kłopotowskiego

Chór zrzesza amatorów śpiewu wielogłosowego, którzy w sposób profesjonalny podchodzą do swojego hobby, jakim jest śpiew. Chórzyści, oprócz nauki repertuaru, mają zajęcia  emisji głosu, biorą udział w warsztatach wokalnych,  a współtworząc Towarzystwo Śpiewacze „Una Cantamus” uczestniczą w koncertach wyjazdowych, konkursach krajowych i zagranicznych.

 Teraz, po przejściu do nowo wybudowanej świątyni, chór Silva Cantorum ujawnia się i zaprasza do współpracy wokalnej Tych z Państwa, który chcą nauczyć świadomie posługiwać się swoim głosem.

 Propozycję takiej współpracy kierujemy do ludzi młodych, od szkół średnich począwszy, przez studentów oraz do osób dorosłych. Nowo powstający  chór jest zespołem mieszanym, więc zapraszamy głosy zarówno żeńskie, jak i męskie.

To doskonały moment, żeby do nas dołączyć, nie potrzeba znać nut, można „nie umieć śpiewać”, podstawowym kryterium jest słuch… wszystkiego innego można się nauczyć. Na tle istniejących już w Otwocku chórów, nasz chór dopiero się zawiązuje, więc ta okazja jest dobra dla Tych z Państwa, którzy krępują się dołączać do grup mających już swoją strukturę i charakter. Tutaj to Wy, mili Państwo, będziecie współtworzyli niemal od początku nasz/Wasz chór.

  Przyjdź na próbę i zobacz co tam robimy… spodoba Ci się? …zostaniesz.

Próby odbywają się w poniedziałki w godz. 19:00-21:00 w Sali na plebanii, ul. Andriollego 73.

Teraz właśnie czekamy na Ciebie… 

Środa Popielcowa

OGŁOSZENIE PARAFIALNE
2019-03-02

 Środa Popielcowa - dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu.

Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.00, 10.00, 18.00 oraz 19.30. W środę obowiązuje post ścisły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ilościowy /spożywamy pokarmy 1 raz do syta i 2 razy lekko/. Przypominam, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14r. życia we wszystkie piątki i Środę Popielcową. Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

 

Nabożeństwa Wielkopostne

Nabożeństwo
2019-03-02

Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach  wielkopostnych. Droga Krzyżowa jest odprawiana  w naszej wspólnocie w każdy piątek o godz. 17.15, natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę również o 17.15. Za udział w Drodze Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.

Inauguracja w Nowej Świątyni

Uroczystości
2019-02-01
W sobotę 2 lutego 2019 r. podczas Mszy Świętej o godzinie 7:00 nastąpi uroczyste wejście do nowej Świątyni. Serdecznie zapraszamy do udziału i modlitwy podczas tej uroczystości.

Rekolekcje Adwentowe 2018 r.

OGŁOSZENIE PARAFIALNE
2018-12-02
Rozpoczął się Adwent- czterotygodniowy czas oczekiwania na przyjście Pana. Warto więc w tym szczególnym czasie miłości i wzajemnego przebaczenia skorzystać z rekolekcji adwentowych, a także z sakramentu pokuty, aby nie tylko z ludźmi się pojednać ale przede wszystkim z Bogiem.

PROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

9 - 11.12. 2018 r.

Niedziela 09.12.2018r.:

7:30 Msza Święta z nauką ogólną,

9:00 Msza Święta z nauką ogólną,

10:30 Msza Święta z nauką ogólną,

12:00 Msza Święta z nauką ogólną,

18:00 Msza Święta z nauką ogólną,

 

Poniedziałek 10.12.2018r.:

7:00 Msza Święta Roratnia z nauką ogólną,

10:00 Msza Święta z nauką ogólną,

18:00 Msza Święta z nauką ogólną,

19:30 Msza Święta z nauką ogólną,

 

Wtorek 11.12.2018r.:

7:00 Msza Święta Roratnia z nauką ogólną,

10:00 Msza Święta z nauką ogólną,

18:00 Msza Święta z nauką ogólną,

19:30 Msza Święta z nauką ogólną,

 Spowiedź w poniedziałek i wtorek od godz. 9.00 oraz 17.00.

Rekolekcje poprowadzi ks. Bogusław Modrzejewski, misjonarz pracujący na Białorusi.

Nabożeństwo Różańcowe

Nabożeństwo
2018-09-29

,,Modlitwa różańcowa jest modlitwą miłości i ufnej prośby."

Rozpoczął się miesiąc październik. Chcąc odpowiedzieć na wielokrotne wołanie Maryi, która zaprasza do odmawiania różańca, serdecznie zachęcamy wszystkich do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową w naszej wspólnocie codziennie o godz. 17.15 .


Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Program Dnia Modlitwy 14.08.2018 r.

OGŁOSZENIE PARAFIALNE
2018-08-11

W najbliższy wtorek, 14 sierpnia będziemy przeżywać w naszej parafii Dzień Modlitwy w ramach Dzieła Modlitwy DWP jako wyraz troski o duchowe owoce czasu Nawiedzenia Matki Bożej w Kopi Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Będzie to czas szczególnej modlitwy całej wspólnoty parafialnej realizowanej jako okazja do zawierzenia Bogu intencji osobistych, rodzinnych, parafialnych, ale także wpisanych w całą diecezję i Kościół powszechny.

PROGRAM DNIA  MODLITWY W PARAFII BŁ. 

KS. IGNACEGO KŁOPOTOWSKIEGO 14.08.2018r

 

7.00 Msza św.

7.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

8.00 I Część Różańca Św.

12.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu

          II Część Różańca św.

        III Część Różańca św.

15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

16.00 IV Część Różańca św.

          Litania do Matki Bożej Loretańskiej

17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

18.00 Msza św.

Po Mszy św. wieczornej zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski

 

 ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO WSPÓLNEJ MODLITWY W TYM SZCZEGÓLNYM DNIU

 

 

Nabożeństwo Czerwcowe

Nabożeństwo
2018-05-27
Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe, które będzie odprawiane w naszej wspólnocie codziennie o godz. 18:40. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Nabożeństwo Majowe

Nabożeństwo
2018-04-29
Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Majowe, które będzie odprawiane w naszej wspólnocie codziennie o godz. 18:40. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Życzenia Wielkanocne

OGŁOSZENIE PARAFIALNE
2018-03-31

Wielkanoc to czas podążania za Chrystusem Zmartwychwstałym.

Niech blask Zmartwychwstania rozproszy wszelkie mroki, a chwalebnie zmartwychwstały Chrystus zagości w naszych sercach, wnosząc w nie wiarę, nadzieję i miłość.

Dzieląc się radością Wielkanocnego Poranka wraz z darem modlitwy przesyłam serdeczne życzenia na ten czas rozważania Paschalnego Misterium.

 

Z radosnym Alleluja

x. Cezary Krawczyński

proboszcz

 

Uroczystości pogrzebowe Śp. ks. Aleksandra Juszczuka

OGŁOSZENIE PARAFIALNE
2018-03-24

Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 

w środę 21 marca 2018 roku
ok. godz. 20.30
w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie
zmarł po długiej chorobie,
w wieku 50 lat,
w 24. roku kapłaństwa

ś. † p.
Ks. Aleksander JuszczukUroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę,
24 marca 2018 roku:

- godz. 9.00 - Msza Święta w Kaplicy Domu Księży Emerytów
(ul. Geislera 18, Otwock)

- godz. 11 - Msza Święta pogrzebowa w Parafii św. Wincentego a Paulo
(ul. Kopernika 1, Otwock)

Po Eucharystii nastąpi przewiezienie ciała Zmarłego na cmentarz w Warszawie-Rembertowie
i złożenie w grobie rodzinnym.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie...

Rekolekcje wielkopostne 2018 r.

OGŁOSZENIE PARAFIALNE
2018-03-10

W niedzielę 18 marca rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Paschalnych Zmartwychwstania Pańskiego. Rekolekcje wielkopostne będą trwały do środy 21 marca. Poprowadzi je Stanisław Knurowski.

Zachęcamy, aby tak zorganizować swoje obowiązki rodzinne i zawodowe, by każdy mógł uczestniczyć w konferencjach dla nas przeznaczonych.

 

 

Program rekolekcji:

(18 - 21.03.2018 r.)

 

Niedziela:

7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00

Msze Święte z naukami ogólnymi

17.15

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

 

Poniedziałek, wtorek, środa:

7.00; 10.00; 18.00; 19.30

Msze Święte z naukami ogólnymi

 

Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 9.00 oraz 17.00.


Nabożeństwa Wielkopostne

Nabożeństwo
2018-02-10

Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach  wielkopostnych. Droga Krzyżowa jest odprawiana  w naszej wspólnocie w każdy piątek o godz. 17.15, natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę również o 17.15. Za udział w Drodze Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.


REKOLEKCJE PRZED NAWIEDZENIEM OBRAZU MATKI BOŻEJ JASNOGÓRSKIEJ

Uroczystości
2017-11-04

REKOLEKCJE PRZED NAWIEDZENIEM OBRAZU MATKI BOŻEJ JASNOGÓRSKIEJ

Otwock 12.11 – 17.11.2017 r.

Rekolekcje poprowadzi Ks. Zdzisław Płuska SCJ

NIEDZIELA 12.11.2011

Niewiasta obleczona w słońce

7.30  - Msza Święta z nauką ogólną

9.00 - Msza Święta z nauką ogólną

10.30 - Msza Święta z nauką ogólną

12.00 - Msza Święta z nauką ogólną

18.00 - Msza Święta z nauką ogólną

21.00 - Apel Jasnogórski z odczytywaniem próśb wiernych

PONIEDZIAŁEK 13.11.2017

Maryja wzywa nas do nawrócenia

7:00 Msza Święta z nauką ogólną -

10:00 Msza Święta z nauką ogólną

17:30 Msza Święta z nauką ogólną

19:30 Msza Święta z nauką ogólną

21.00 - Apel Jasnogórski z odczytywaniem próśb wiernych

WTOREK 14.11.2017

Maryja uczy nas prawdziwego zawierzenia

7:00 Msza Święta z nauką ogólną – nab. wyznania wiary

10:00 Msza Święta z nauką ogólną – nab. wyznania wiary

17:30 Msza Święta z nauką ogólną – nab. wyznania wiary

19:30 Msza Święta z nauką ogólną – nab. wyznania wiary

21.00 - Apel Jasnogórski z odczytywaniem próśb wiernych

ŚRODA 15.11.2017 – dzień spowiedzi

Maryja prosi nas o modlitwę

7:00 Msza Święta z nauką ogólną – nab. błogosławienia rodzin

10:00 Msza Święta z nauką ogólną – nab. błogosławienia rodzin

17:30 Msza Święta z nauką ogólną – nab. błogosławienia rodzin

19:30 Msza Święta z nauką ogólną – nab. błogosławienia rodzin

20.30 – Próba ceremonii doby nawiedzenia

SPOWIEDŹ OD GODZINY 9.00 ORAZ 16.00!!!!

PROGRAM Doby Nawiedzenia

CZWARTEK 16.11.2017

07.00 - Msza Św. z nauką dla wszystkich

10.00 – Odwiedziny w domach chorych

18.00 - Nabożeństwo Oczekiwania na przybycie Matki Bożej

19.00 – Przybycie Obrazu. Powitanie Matki Bożej

Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa

- Po Mszy Św. czuwają Seniorzy  i Koła Różańcowe

21.00 - Jasnogórski Apel Nawiedzenia - prowadzi kustosz Obrazu

22.00 - Czuwanie Młodzieży

23.00 - Nabożeństwo wdzięczności za dar wiary poprzednim pokoleniom - prowadzi ks. misjonarz

24.00 - Pasterka Nawiedzenia – w intencji powołań

- 2.00 - Czuwanie Kręgów Rodzin

2.00 - 6.00 - Czuwanie poszczególnych części parafii

PIĄTEK 17.11.2017

06.00 - Godzinki do Najśw. Maryi Panny

07.00 – Msza św. z nauką rekolekcjonisty

09.00 - Msza Św. z nauką dla Seniorów i Chorych z sakramentem chorych – (kustosz Obrazu)

10.30 Różaniec św.

12.30 – Msza św. dla dzieci,  matek w stanie błogosławionym, rodzin z małymi dziećmi z nauką i nabożeństwo z błogosławieństwem przez nałożenie rąk.

13.30 – Różaniec św.

14.00 – Indywidualne czuwanie wiernych

17.00 - Msza Św. Dziękczynna za dar Nawiedzenia